Chlap doma, že jde ven. Žena: „Ty jdeš zase chlastat!“
„Ale ne, jdu na lov.“ Vezme pušku a jde do hospody.
Tam se ožere, a když chce jít domů, říká si: „Hele, já doma slíbil, že jdu na lov.“ Skočí do obchodu a koupí staženého celého králíka.
Přijde domů a žena na něj: „Ty ses ožral a nikam na lov jsi nešel!“
„Ale jo, byl jsem na lovu, a pak jsme šli do hospody. Tady je králík.“
„A proč je staženej?“
„No, ty mi to nebudeš věřit. Jsem na lovu, jdu a najednou nějaký šramot ve křoví. Nakouknu tam a tam se koupe v tůni nahej králík. Namířím na něj a říkám: Už se ani neoblíkej!“
